Interiér

 • 9
  Sep

  KURZ INTERIÉROVEJ TVORBY DESIGNER .UM

  ODBORNÝ SPRIEVODCA SVETOM INTERIÉRU

  pri našej každodennej práci sa stretávame s klientmi – nadšencami pre interiérový dizajn. Mnohí z Vás sa odvážne púšťate do prestavby interiéru alebo nábytku, iní zase len chcete pochopiť špecifický žargón architekta či stavebného inžiniera. Pre mnohých je dizajn „ len“ srdečnou záležitosťou. Nepočetné rozhovory s Vami nás priviedli k myšlienke ponúknuť Vám možnosť dozvedieť s viac z oblasti o ktorú sa zaujímate. Tvorbe interiérov sa môže venovať každý, koho to baví. My Vám však chceme poskytnúť špecifické znalosti s ktorými Vám to pôjde ľahšie.

  Čítať ďalej
 • 8
  Nov

  „Tesla“ medzi tvorcami kobercov

  Dnes vám predstavíme koberce, za ktorými stojí jedna veľká osobnosť, niečo ako Tesla vo vývoji kobercov. Je ním Louis de Poortere a patrí medzi priekopníkov v kobercovom priemysle. Tradícia tkania kobercov korení už v stredovekom remeselnom dedičstve flámskych tkáčov. Práve mesto Kortrijk sa stalo kolískou pre vznik značky Louis de Poortere.

  Čítať ďalej
 • 16
  Feb

  Psychológia farieb v interiéri I. časť

  Nielen prebúdzajúca sa jar, ale i váš interiér môžu skrášlovať rôzne odtiene a kombinácie farieb. Niekto má rád svetlejšie, iný preferuje tmavšiu paletu. Myslíte si, že v prípade interiérov ide o náhodnú voľbu farieb? Na prvý pohľad sa možno zdá veľmi jednoduché vybrať farbu pre obývaciu izbu, spálňu, či inú miestnosť, keďže väčšinou zvolíte variantu, ktorú máte radi a chceli by ste ju mať. V mnohých prípadoch možno hovoriť o dobrých výsledkoch, avšak existujú prípady, pri ktorých realizátori nepoznajú dôležité fakty o farbách a kombináciach, ktoré by mohli vytvoriť skvelý štýl a profesionálny vzhľad vášho domova. Poznáte fakty týkajúce sa psychológie farieb?

  Čítať ďalej

  Chcete moderný interiérový dizajn, návrh interiéru, konzultáciu, potrebujete poradiť?