Novinky

 • 9
  Sep

  KURZ INTERIÉROVEJ TVORBY DESIGNER .UM

  ODBORNÝ SPRIEVODCA SVETOM INTERIÉRU

  pri našej každodennej práci sa stretávame s klientmi – nadšencami pre interiérový dizajn. Mnohí z Vás sa odvážne púšťate do prestavby interiéru alebo nábytku, iní zase len chcete pochopiť špecifický žargón architekta či stavebného inžiniera. Pre mnohých je dizajn „ len“ srdečnou záležitosťou. Nepočetné rozhovory s Vami nás priviedli k myšlienke ponúknuť Vám možnosť dozvedieť s viac z oblasti o ktorú sa zaujímate. Tvorbe interiérov sa môže venovať každý, koho to baví. My Vám však chceme poskytnúť špecifické znalosti s ktorými Vám to pôjde ľahšie.

  Čítať ďalej
 • 6
  Jun

  20 rokov pekného dizajnu

  Designer-um, Designer-shop a Výroba Macc. Pred dvadsiatimi rokmi začala naša Marcela Kisteleki Švrčková s podnikaním v oblasť dizajnu. Približne tisícšesťsto zariadených interiérov a viac ako dvetisíc nakreslených návrhov. Čo prináša jej činnosť, a čo ju teší na svojej práci nám odpovie v nasledujúcom rozhovore. Marcelka je v súkromí obdivovateľkou prírody, rada lyžuje, chodí na splavy, do lesa a už 4 roky sa venuje kresleniu mandál, háčkuje dizajnové košíky a koberčeky.

  Čítať ďalej
 • 4
  Dec

  Náš refresh obývacej izby a jedálne

  Zunoval sa vám priestor? Dlho nenastala žiadna zmena v interiéri? Pozrite sa na váš priestor našimi očami a možno objavíte skrytý potenciál vášho domova. Takým istým procesom prešiel refresh obývacej izby a jedálne nášho klienta. Z okukaného sa stáva nové, svieže dobrodružstvo. Pozrite sa bližšie na túto prerábku.

  Čítať ďalej
 • 8
  Nov

  „Tesla“ medzi tvorcami kobercov

  Dnes vám predstavíme koberce, za ktorými stojí jedna veľká osobnosť, niečo ako Tesla vo vývoji kobercov. Je ním Louis de Poortere a patrí medzi priekopníkov v kobercovom priemysle. Tradícia tkania kobercov korení už v stredovekom remeselnom dedičstve flámskych tkáčov. Práve mesto Kortrijk sa stalo kolískou pre vznik značky Louis de Poortere.

  Čítať ďalej
 • 17
  Oct

  Máte doma Hygge?

  Určite ste sa v poslednej dobe stretli s pojmom Hygge, či už v časopisoch, knihách alebo v iných médiách. Hygge sa v dánskom jazyku vyskytuje už od 18. stor. V európskych krajinách sa tento pojem stal veľmi populárny až v posledných rokoch. Prečo to tak je, a prečo sa týmto pojmom zaoberajú aj dizajnéri?

  Čítať ďalej

Chcete moderný interiérový dizajn, návrh interiéru, konzultáciu, potrebujete poradiť?