25 rokov značky Designer-UM

Ako 20 ročná prerušila štúdium a vybudovala úspešnú firmu. Marcela Kisteleki Švrčková so svojím tímom oslavuje 25 rokov značky Designer-UM

Interiérové štúdio Designer-UM zo Šale oslavuje tento rok krásne jubileum 25-ročnej existencie, čo ho robí jedným z popredných dizajnérskych firiem na Slovensku.


Dlhoročná prítomnosť značky na trhu je dôkazom ich záväzku k vysokej kvalite, profesionálnemu prístupu a spokojnosti klientov.

Cesta k podnikaniu Marcely Kisteleki Švrčkovej, zakladateľky a dizajnérky značky Designer-UM, je ako vystrihnutá z knižného bestselleru. Jej podnikateľské rozhodnutie bolo v roku 1998 naozaj odvážne.Ako ambiciózna 20-ročná študentka odboru Dizajn nábytku na Technickej univerzite vo Zvolene sa rozhodla zo dňa na deň prerušiť vysokoškolské štúdium a venovať sa podnikaniu naplno.

Dnes je jej vízia skutočnosťou. Za 25 rokov úspešného podnikania firma Designer-UM zariadila viac ako 1 540 interiérov a nakreslila a vizualizovala viac ako 2 000 návrhov.

So svojou jedinečnou galériou sídlia na ulici Vlčanská 23 v Šali a okrem toho prevádzkujú aj internetový obchod.

S vášňou a s niekoľkoročnými skúsenosťami v oblasti dizajnu ponúka klientom možnosť transformovať ich domovy a pracovné prostredia do elegantných a funkčných miest, ktoré odrážajú ich osobnosť a životný štýl.

V článku sa dočítate:
  • Prečo dizajnérky štúdia Designer-UM odmietajú jednotný štýl interiérov a idú proti prúdu?
  • Ako zakladateľka Marcela Kisteleki Švrčková prerušila svoje vysokoškolské štúdium a rozhodla sa podnikať?
  • Prečo je pre dizajnéra najdôležitejšie hlboké porozumenie osobnosti klienta?
  • Aké sú najdôležitejšie hodnoty spoločnosti?
  • Čo všetko nájdete v krásnej predajni značky Designer-UM v Šali?
  • Aké komplexné služby ponúka interiérové štúdio Designer-UM?


Tesne pred skúškou oznámila spolužiačke, že končí a zakladá firmu

Marcela Kisteleki Švrčková zakladala firmu v roku 1998 doslova na zelenej lúke, bez vstupného kapitálu a externého financovania z banky.

Mala však víziu, odhodlanie a obrovskú vášeň pre dizajn. Snívala sen, ako vytvoriť úspešné štúdio interiérového dizajnu.

„Tesne pred skúškou mi Marcela zrazu oznámila, že končí so štúdiom a zakladá firmu. To je jednoducho Marcela – čo si zaumieni, to dokáže,“ opisuje Marceline podnikateľské začiatky spolužiačka a súčasná kolegyňa Svetlana, s ktorou Marcela študovala odbor Dizajn nábytku.

V súčasnosti je spoločnosť Designer-UM jednou z najetablovanejších firiem v oblasti interiérového dizajnu s 25-ročnou históriou a množstvom spokojných zákazníkov.
Zaujímavosťou na tomto príbehu je, že keď sa Marcela rozhodla prerušiť štúdium, sama pred sebou si zaumienila, že raz ho určite dokončí. A tak sa aj stalo. Z jednoduchého dôvodu – cieľavedomosť a láska k odboru Dizajnu nábytku.

Okrem riadenia firmy a vysokoškolského štúdia sa Marcela stihla venovať aj svojej rodine. Vychovala dve deti a napriek všetkým náročným výzvam ukázala výnimočnú vôľu.

„Marcela je známa svojou veľkorysou povahou, obdivuhodným srdcom a inšpirujúcou osobnosťou. Vďaka nej celý náš tím cíti istotu a dôveru v úspech spoločnosti,“ opisujú jej povahu kolegovia.Marcela Kisteleki Švrčková si svoje podnikanie vybudovala od základov a napriek náročným výzvam dokázala ako 20-ročná postaviť pevné základy etablovanej firmy.

Celú túto cestu absolvovala so silnou vôľou, nezlomnou odhodlanosťou a tímovou prácou.

Jej príbeh je príkladom odvahy, oddanosti a neúnavného úsilia, ktorý vedie k úspechu. Vášeň pre dizajn sa premieta do každého projektu, čím spoločnosť Designer-UM prináša svojim zákazníkom dizajn, ktorý pretrvá.Náš domov je náš chrám. Interiér je zrkadlom nášho života a osobnosti

Talentované dizajnérky na čele so zakladateľkou Marcelou Kisteleki Švrčkovou sú známe svojim osobným prístupom ku klientom a úctou k ich jedinečnej osobnosti.

Dizajnérky z Designer-UM milujú klientov, ktorí vnímajú dizajn senzitívne ako pridanú hodnotu bytia v estetickej domácnosti.

Robia maximum pre to, aby osobnosť klienta pretavili do interiéru, ktorý spoločne vytvárajú. Veria, že individualita a rozmanitosť sú kľúčovými hodnotami.Sú presvedčené, každý klient si zaslúži interiér, v ktorom sa cíti najlepšie on sám. Odmietajú jednotný štýl a idú proti prúdu. Vytvárajú nevšedné a atypické dizajny pre rôznorodé životné štýly klientov, ktoré odrážajú ich život a lásku k detailom.

Slogan firmy „Dizajn, ktorý pretrvá,“ približuje ich zásadný dôraz na udržateľný dizajn.„Naše byty a domy sú naše chrámy. Je to domov. Domov predstavuje intímnu zónu, kde získavame energiu, regenerujeme sa. Žijeme tu väčšinu času našich životov. Zažívame tu šťastné chvíle so svojimi najbližšími. Preto sa v každom projekte zameriavame na vytvorenie prostredia, ktoré bude vyjadrovať jedinečnosť, odrážať hodnoty a rozmanité túžby našich klientov.“ Marcela Kisteleki Švrčková. 

Prostredníctvom hlbokého porozumenia klientovej osobnosti a predstáv prinášajú unikátne a funkčné riešenia. Svojimi nápadmi a odbornými znalosťami transformujú priestory na domov, v ktorom sa klienti cítia sami sebou.

Aj týmto prístupom a hodnotami si spoločnosť Designer-UM vytvára dlhodobý vzťah so svojimi klientmi. Sú hrdí na množstvo generačných klientov, ktorí sa k nim vždy radi vrátia aj so svojimi deťmi a vnúčatami.
Tímová práca je základom úspechu. Designer-UM spolupracuje s lokálnymi a poctivými výrobcami

Dlhoročná prítomnosť značky Designer-UM na trhu je dôkazom ich záväzku k vysokej kvalite, profesionálnemu prístupu a spokojnosti klientov.

Venujú veľkú pozornosť ekologickým aspektom pri výbere materiálov a technológií, aby ich projekty nielen očarovali, ale aj šetrili prírodné zdroje.

Zákazníci sa môžu spoľahnúť, že interiérové štúdio Designer-UM aktívne podporuje slovenských a českých výrobcov nábytku.Týmto spôsobom sa zapájajú do miestnej komunity a prispievajú k rozvoju domáceho trhu. Ich spolupráca s výrobcami zabezpečuje lokálnosť, kvalitu, flexibilitu a rýchlejšie dodacie lehoty.

Spolupracujú s talentovaným tímom krajčírok a stolárov, ktorí majú bohaté skúsenosti v rôznych technikách a materiáloch. Ich zručnosti a precízna práca prispievajú k dokonalému vyhotoveniu nábytku a čalúnenia, čím každý interiérový projekt získa unikátny a osobitý charakter.

Cieľom spoločnosti je tímová práca a súdržný, motivovaný kolektív, ktorý je neustále pripravený inovovať a posúvať hranice v oblasti interiérového dizajnu.

„Ak milujete dizajn, ktorý pretrvá, kontaktujte štúdio Designer-UM na čísle +421 903 449 628 alebo mailom na adrese designer-um@designer-um.sk.“Predajňa Designer-UM v Šali je plná kvalitného dizajnu a miestom na inšpiráciu

Zakladateľka Marcela Kisteleki Švrčková mala vždy túžbu vytvoriť špecializovaný obchod, ktorý v meste Šaľa dlho chýbal. Výsledkom tejto vízie je nádherná firemná predajňa spoločnosti Designer-UM sídliaca na ulici Vlčanská 23 v Šali.

Predajňa funguje ako galéria súčasného dizajnu, ktorá prináša do Šale výnimočný dizajn a ponúka produkty, ktoré zákazníci v regióne inde nenájdu.

Cieľom je tiež vzdelávať ľudí v oblasti interiérového dizajnu a poskytovať im inšpiráciu. Samozrejme, predajňa slúži ako showroom pre zákazníkov, ktorí si môžu prezrieť všetky krásne materiály, textílie, tapety, dekorácie a rôzne katalógy.
V predajni nájdete niekoľko tisíc vzoriek, približne 120 katalógov tapiet, z ktorých si zákazníci môžu vybrať. Bohatý výber z prémiových katalógov svetových dizajnérov je veľkou pridanou hodnotou. S ich širokým portfóliom exkluzívnych značiek ponúkajú klientom možnosť vybrať si z najkvalitnejších dizajnových riešení.

Okrem toho ponúkajú aj široký výber darčekov pre mužov a ženy. Zamestnanci predajne vám poskytnú výborné tipy a skvelý prístup, ako splniť aj náročnejšie požiadavky na darčeky.

V ponuke predajne nájdete kvalitné sviečky, bytový textil, dizajnové vázy, úžitkovú keramiku, porcelán, originálne obrazy alebo repliky.

Okrem fyzickej predajne je súčasťou spoločnosti Designer-UM aj internetový obchod. Tento e-shop je vhodný pre všetkých, ktorí nemajú čas osobne navštíviť predajňu a chcú si objednať produkty online.

Určite ho odporúčame prezrieť, pretože okrem iného v ňom nájdete úchvatné darčeky, ktoré potešia vašich najbližších.
Komplexné služby pod jednou strechou vám ušetria čas

Komunikácia s klientmi je pre Designer-UM prioritou a zabezpečujú ju od zamerania cez tvorbu vizualizácií a výber doplnkov až po odovzdanie priestorov. Môžete sa spoľahnúť, že vám vyriešia všetko pod jednou strechou.

Interiérové štúdio sa tiež špecializuje na výrobu atypického nábytku na mieru. Ich cieľom je funkčné využitie daného priestoru a zladenie farieb a materiálov v interiéri. Vyrábajú vstavané skrine, kuchynské linky, jedálenské sety, barové a predajné pulty, sedacie súpravy a postele.

Okrem toho spoločnosť poskytuje služby v oblasti rekonštrukcie interiérov. V spojení so zákazkovou výrobou nábytku a stolárskou výrobou je možné dodať priestoru nový život a dosiahnuť harmonický, dobre premyslený vzhľad priestoru.Ich odborný tím sa venuje navrhovaniu a zariaďovaniu interiérov obytných, rezidenčných aj komerčných priestorov s dôrazom na funkčnosť a estetiku.

Realizácie zabezpečujú pre rôznorodých klientov – pre luxusné vily, rodinné domy, štartovacie byty pre mladé rodiny, atypické drevostavby v prírode a kopu ďalších. Ponúkajú vyhotovenie návrhov interiérov reštaurácií, obchodov, kancelárií, hotelov a firemných priestorov.

Interiérové štúdio Designer-UM je tu pre všetkých, ktorí hľadajú profesionálneho partnera pre svoj interiérový dizajn. Svojimi kreatívnymi nápadmi, skúsenosťami a vášňou vytvárajú jedinečné a osobité priestory, ktoré potešia aj tých najnáročnejších klientov.

„Ak milujete dizajn, ktorý pretrvá, kontaktujte štúdio Designer-UM na čísle +421 903 449 628 alebo mailom na adrese designer-um@designer-um.sk.“

Späť na Novinky